Djurgården

Här hittar du information om allsvenska Djurgårdens fotbollslag.

Matcher och odds

TidMåndag 2017-07-03Event1X2
19:00Djurgården - Kalmar FFAllsvenskan1.564.458.00
Måndag 2017-07-10Event
19:00Djurgården - GIF SundsvallAllsvenskan1.425.207.00
Söndag 2017-07-16Event
17:30Östersunds FK - DjurgårdenAllsvenskan
Söndag 2017-07-23Event
15:00Djurgården - Östersunds FKAllsvenskan
Måndag 2017-07-31Event
19:00Athletic Eskilstuna - DjurgårdenAllsvenskan
Måndag 2017-08-07Event
19:00Djurgården - Malmö FFAllsvenskan
Söndag 2017-08-13Event
17:30IFK Norrköping - DjurgårdenAllsvenskan2.203.702.60
Söndag 2017-08-20Event
15:00Djurgården - Halmstads BKAllsvenskan
Söndag 2017-08-27Event
15:00AIK - DjurgårdenAllsvenskan
Måndag 2017-09-11Event
19:00IFK Göteborg - DjurgårdenAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF540110-612743010-4151283120-101027
2.IFK Norrköping852112-51753119-7101383221-12927
3.Östersunds FK64209-414621310-1071263319-14521
4.AIK62223-3864118-4131263311-7421
5.Sirius632111-61162227-581254318-11719
6.Djurgården631211-71062229-781253420-14618
7.Hammarby624011-51062228-881246219-13618
8.Elfsborg741216-91351228-1051253424-19518
9.BK Häcken62229-6862313-391245312-9317
10.Örebro63126-91061234-851243510-17-715
11.IFK Göteborg51407-4762137-871135314-12214
12.Jönköpings Södra52217-6871337-1261235414-18-414
13.GIF Sundsvall51225-8571333-86122558-16-811
14.Kalmar FF72147-10750142-111122289-21-128
15.Halmstads BK61142-7460246-112121388-18-106
16.Athletic Eskilstuna60335-10360154-151120489-25-164

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-03 19:00Djurgården - Sirius 0 - 2
2017-04-09 17:30BK Häcken - Djurgården 0 - 0
2017-04-16 17:30Djurgården - Elfsborg 3 - 0
2017-04-24 19:00Malmö FF - Djurgården 3 - 2
2017-04-27 19:00Halmstads BK - Djurgården 0 - 1
2017-05-01 17:30Djurgården - IFK Norrköping 3 - 3
2017-05-07 17:30Örebro - Djurgården 0 - 4
2017-05-15 19:00Djurgården - IFK Göteborg 1 - 0
2017-05-18 19:00Jönköpings Södra - Djurgården 1 - 1
2017-05-22 19:00Djurgården - AIK 0 - 1
2017-05-27 16:00Djurgården - Athletic Eskilstuna 4 - 1
2017-06-04 15:00Hammarby - Djurgården 3 - 1
2017-07-03 19:00Djurgården - Kalmar FF
2017-07-10 19:00Djurgården - GIF Sundsvall
2017-07-16 17:30Östersunds FK - Djurgården
2017-07-23 15:00Djurgården - Östersunds FK
2017-07-31 19:00Athletic Eskilstuna - Djurgården
2017-08-07 19:00Djurgården - Malmö FF
2017-08-13 17:30IFK Norrköping - Djurgården
2017-08-20 15:00Djurgården - Halmstads BK
2017-08-27 15:00AIK - Djurgården
2017-09-11 19:00IFK Göteborg - Djurgården
2017-09-16 16:00Djurgården - Örebro
2017-09-19 19:00Elfsborg - Djurgården
2017-09-24 15:00Djurgården - Hammarby
2017-10-01 15:00GIF Sundsvall - Djurgården
2017-10-15 17:30Sirius - Djurgården
2017-10-22 00:00Djurgården - BK Häcken
2017-10-29 00:00Djurgården - Jönköpings Södra
2017-11-05 15:00Kalmar FF - Djurgården