Djurgården

Här hittar du information om allsvenska Djurgårdens fotbollslag.

Matcher och odds

TidSöndag 2017-10-22Event1X2
17:30Djurgården - BK HäckenAllsvenskan1.914.104.50
Söndag 2017-10-29Event
17:30Djurgården - Jönköpings SödraAllsvenskan1.404.908.00
Söndag 2017-11-05Event
15:00Kalmar FF - DjurgårdenAllsvenskan2.253.802.45

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF13102138-13321484220-122827186358-253360
2.AIK1465319-11231383224-92727148543-202350
3.Djurgården1382327-13261464424-162227146751-292248
4.BK Häcken1473424-15241356213-112127129637-261145
5.Östersunds FK1476120-11271344523-2016271110643-311243
6.IFK Norrköping1472519-15231362519-2020271341038-35343
7.IFK Göteborg1348123-14201452718-201727910841-34737
8.Sirius1453620-23181353520-2018271061140-43-336
9.Örebro1372421-22231434716-2713271061137-49-1236
10.Elfsborg1473427-18241325619-321127981046-50-435
11.Hammarby1356222-15211434712-211327810934-36-234
12.Kalmar FF1472519-15231323811-28927951330-43-1332
13.GIF Sundsvall1334611-21131435612-191427691223-40-1727
14.Jönköpings Södra1344517-18161416712-289275101229-46-1725
15.Athletic Eskilstuna1335514-171414121110-31527471624-48-2419
16.Halmstads BK1434715-2113130499-22427381624-43-1917

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-09 17:30BK Häcken - Djurgården 0 - 0
2017-04-16 17:30Djurgården - Elfsborg 3 - 0
2017-04-24 19:00Malmö FF - Djurgården 3 - 2
2017-04-27 19:00Halmstads BK - Djurgården 0 - 1
2017-05-01 17:30Djurgården - IFK Norrköping 3 - 3
2017-05-07 17:30Örebro - Djurgården 0 - 4
2017-05-15 19:00Djurgården - IFK Göteborg 1 - 0
2017-05-18 19:00Jönköpings Södra - Djurgården 1 - 1
2017-05-22 19:00Djurgården - AIK 0 - 1
2017-05-27 16:00Djurgården - Athletic Eskilstuna 4 - 1
2017-06-04 15:00Hammarby - Djurgården 3 - 1
2017-07-03 19:00Djurgården - Kalmar FF 4 - 1
2017-07-10 19:00Djurgården - GIF Sundsvall 2 - 1
2017-07-16 17:30Östersunds FK - Djurgården 2 - 1
2017-07-23 15:00Djurgården - Östersunds FK 3 - 0
2017-07-31 19:00Athletic Eskilstuna - Djurgården 1 - 2
2017-08-07 19:00Djurgården - Malmö FF 0 - 1
2017-08-13 17:30IFK Norrköping - Djurgården 0 - 1
2017-08-20 15:00Djurgården - Halmstads BK 2 - 1
2017-08-27 15:00AIK - Djurgården 1 - 1
2017-09-11 19:00IFK Göteborg - Djurgården 1 - 3
2017-09-16 16:00Djurgården - Örebro 4 - 1
2017-09-19 19:00Elfsborg - Djurgården 2 - 2
2017-09-24 15:00Djurgården - Hammarby 1 - 1
2017-10-01 15:00GIF Sundsvall - Djurgården 0 - 5
2017-10-15 17:30Sirius - Djurgården 2 - 0
2017-10-22 17:30Djurgården - BK Häcken
2017-10-29 17:30Djurgården - Jönköpings Södra
2017-11-05 15:00Kalmar FF - Djurgården