Hammarby

Här hittar du information om allsvenska Hammarbys fotbollslag.

Matcher och odds

TidMåndag 2017-07-03Event1X2
19:00BK Häcken - HammarbyAllsvenskan1.833.954.85
Lördag 2017-07-08Event
16:00Hammarby - ÖrebroAllsvenskan1.853.653.85
Måndag 2017-07-17Event
19:00Elfsborg - HammarbyAllsvenskan
Måndag 2017-07-24Event
19:00Hammarby - ElfsborgAllsvenskan
Lördag 2017-07-29Event
16:00Jönköpings Södra - HammarbyAllsvenskan
Söndag 2017-08-06Event
15:00Hammarby - BK HäckenAllsvenskan2.503.702.25
Söndag 2017-08-13Event
15:00Hammarby - Östersunds FKAllsvenskan250.00200.002.80
Måndag 2017-08-21Event
19:00Örebro - HammarbyAllsvenskan34.0010.0080.00
Lördag 2017-08-26Event
16:00Athletic Eskilstuna - HammarbyAllsvenskan
Söndag 2017-09-10Event
15:00Hammarby - AIKAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF540110-612743010-4151283120-101027
2.IFK Norrköping852112-51753119-7101383221-12927
3.Östersunds FK64209-414621310-1071263319-14521
4.AIK62223-3864118-4131263311-7421
5.Sirius632111-61162227-581254318-11719
6.Djurgården631211-71062229-781253420-14618
7.Hammarby624011-51062228-881246219-13618
8.Elfsborg741216-91351228-1051253424-19518
9.BK Häcken62229-6862313-391245312-9317
10.Örebro63126-91061234-851243510-17-715
11.IFK Göteborg51407-4762137-871135314-12214
12.Jönköpings Södra52217-6871337-1261235414-18-414
13.GIF Sundsvall51225-8571333-86122558-16-811
14.Kalmar FF72147-10750142-111122289-21-128
15.Halmstads BK61142-7460246-112121388-18-106
16.Athletic Eskilstuna60335-10360154-151120489-25-164

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-02 17:30IFK Norrköping - Hammarby 2 - 1
2017-04-09 15:00Hammarby - Kalmar FF 1 - 1
2017-04-17 15:00AIK - Hammarby 1 - 2
2017-04-23 15:00Hammarby - GIF Sundsvall 0 - 0
2017-04-26 19:00IFK Göteborg - Hammarby 1 - 1
2017-04-29 16:00Hammarby - Athletic Eskilstuna 4 - 0
2017-05-07 15:00Östersunds FK - Hammarby 2 - 1
2017-05-14 15:00Halmstads BK - Hammarby 1 - 2
2017-05-17 19:00Hammarby - Malmö FF 1 - 1
2017-05-21 15:00Sirius - Hammarby 1 - 1
2017-05-28 15:00Hammarby - Jönköpings Södra 2 - 2
2017-06-04 15:00Hammarby - Djurgården 3 - 1
2017-07-03 19:00BK Häcken - Hammarby
2017-07-08 16:00Hammarby - Örebro
2017-07-17 19:00Elfsborg - Hammarby
2017-07-24 19:00Hammarby - Elfsborg
2017-07-29 16:00Jönköpings Södra - Hammarby
2017-08-06 15:00Hammarby - BK Häcken
2017-08-13 15:00Hammarby - Östersunds FK
2017-08-21 19:00Örebro - Hammarby
2017-08-26 16:00Athletic Eskilstuna - Hammarby
2017-09-10 15:00Hammarby - AIK
2017-09-17 17:30Malmö FF - Hammarby
2017-09-20 19:00Hammarby - IFK Göteborg
2017-09-24 15:00Djurgården - Hammarby
2017-10-01 17:30Hammarby - IFK Norrköping
2017-10-16 19:00Kalmar FF - Hammarby
2017-10-23 19:00Hammarby - Sirius
2017-10-29 00:00GIF Sundsvall - Hammarby
2017-11-05 15:00Hammarby - Halmstads BK