Malmö FF

Här hittar du information om allsvenska Malmö FFs fotbollslag.

Matcher och odds

TidLördag 2017-07-01Event1X2
16:00Malmö FF - Athletic EskilstunaAllsvenskan1.227.7516.00
Lördag 2017-07-08Event
18:00BK Häcken - Malmö FFAllsvenskan2.853.603.00
Lördag 2017-07-15Event
16:00Malmö FF - SiriusAllsvenskan
Lördag 2017-07-22Event
16:00Malmö FF - Jönköpings SödraAllsvenskan2.804.307.50
Lördag 2017-07-29Event
18:00GIF Sundsvall - Malmö FFAllsvenskan
Måndag 2017-08-07Event
19:00Djurgården - Malmö FFAllsvenskan
Lördag 2017-08-12Event
16:00Malmö FF - Kalmar FFAllsvenskan2.353.702.35
Lördag 2017-08-19Event
16:00Athletic Eskilstuna - Malmö FFAllsvenskan
Söndag 2017-08-27Event
17:30Malmö FF - IFK GöteborgAllsvenskan
Söndag 2017-09-10Event
15:00Örebro - Malmö FFAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF540110-612743010-4151283120-101027
2.IFK Norrköping852112-51753119-7101383221-12927
3.Östersunds FK64209-414621310-1071263319-14521
4.AIK62223-3864118-4131263311-7421
5.Sirius632111-61162227-581254318-11719
6.Djurgården631211-71062229-781253420-14618
7.Hammarby624011-51062228-881246219-13618
8.Elfsborg741216-91351228-1051253424-19518
9.BK Häcken62229-6862313-391245312-9317
10.Örebro63126-91061234-851243510-17-715
11.IFK Göteborg51407-4762137-871135314-12214
12.Jönköpings Södra52217-6871337-1261235414-18-414
13.GIF Sundsvall51225-8571333-86122558-16-811
14.Kalmar FF72147-10750142-111122289-21-128
15.Halmstads BK61142-7460246-112121388-18-106
16.Athletic Eskilstuna60335-10360154-151120489-25-164

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-01 13:00IFK Göteborg - Malmö FF 1 - 1
2017-04-11 18:30Malmö FF - GIF Sundsvall 2 - 0
2017-04-16 15:00Halmstads BK - Malmö FF 0 - 3
2017-04-24 19:00Malmö FF - Djurgården 3 - 2
2017-04-27 19:00Kalmar FF - Malmö FF 0 - 0
2017-05-01 15:00Malmö FF - Örebro 2 - 1
2017-05-08 19:00Elfsborg - Malmö FF 1 - 2
2017-05-14 17:30Malmö FF - Östersunds FK 2 - 1
2017-05-17 19:00Hammarby - Malmö FF 1 - 1
2017-05-21 17:30Malmö FF - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-29 19:00AIK - Malmö FF 0 - 1
2017-06-03 18:00Jönköpings Södra - Malmö FF 1 - 2
2017-07-01 16:00Malmö FF - Athletic Eskilstuna
2017-07-08 18:00BK Häcken - Malmö FF
2017-07-15 16:00Malmö FF - Sirius
2017-07-22 16:00Malmö FF - Jönköpings Södra
2017-07-29 18:00GIF Sundsvall - Malmö FF
2017-08-07 19:00Djurgården - Malmö FF
2017-08-12 16:00Malmö FF - Kalmar FF
2017-08-19 16:00Athletic Eskilstuna - Malmö FF
2017-08-27 17:30Malmö FF - IFK Göteborg
2017-09-10 15:00Örebro - Malmö FF
2017-09-17 17:30Malmö FF - Hammarby
2017-09-20 19:00Östersunds FK - Malmö FF
2017-09-25 19:00Malmö FF - Elfsborg
2017-10-01 15:00Malmö FF - Halmstads BK
2017-10-16 19:00IFK Norrköping - Malmö FF
2017-10-23 19:00Malmö FF - AIK
2017-10-29 00:00Sirius - Malmö FF
2017-11-05 15:00Malmö FF - BK Häcken