Malmö FF

Här hittar du information om allsvenska Malmö FFs fotbollslag.

Matcher och odds

TidMåndag 2017-10-23Event1X2
19:00Malmö FF - AIKAllsvenskan2.303.703.80
Söndag 2017-10-29Event
15:00Sirius - Malmö FFAllsvenskan4.804.001.74
Söndag 2017-11-05Event
15:00Malmö FF - BK HäckenAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF13102138-13321484220-122827186358-253360
2.AIK1465319-11231383224-92727148543-202350
3.Djurgården1382327-13261464424-162227146751-292248
4.BK Häcken1473424-15241356213-112127129637-261145
5.Östersunds FK1476120-11271344523-2016271110643-311243
6.IFK Norrköping1472519-15231362519-2020271341038-35343
7.IFK Göteborg1348123-14201452718-201727910841-34737
8.Sirius1453620-23181353520-2018271061140-43-336
9.Örebro1372421-22231434716-2713271061137-49-1236
10.Elfsborg1473427-18241325619-321127981046-50-435
11.Hammarby1356222-15211434712-211327810934-36-234
12.Kalmar FF1472519-15231323811-28927951330-43-1332
13.GIF Sundsvall1334611-21131435612-191427691223-40-1727
14.Jönköpings Södra1344517-18161416712-289275101229-46-1725
15.Athletic Eskilstuna1335514-171414121110-31527471624-48-2419
16.Halmstads BK1434715-2113130499-22427381624-43-1917

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-11 18:30Malmö FF - GIF Sundsvall 2 - 0
2017-04-16 15:00Halmstads BK - Malmö FF 0 - 3
2017-04-24 19:00Malmö FF - Djurgården 3 - 2
2017-04-27 19:00Kalmar FF - Malmö FF 0 - 0
2017-05-01 15:00Malmö FF - Örebro 2 - 1
2017-05-08 19:00Elfsborg - Malmö FF 1 - 2
2017-05-14 17:30Malmö FF - Östersunds FK 2 - 1
2017-05-17 19:00Hammarby - Malmö FF 1 - 1
2017-05-21 17:30Malmö FF - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-29 19:00AIK - Malmö FF 0 - 1
2017-06-03 18:00Jönköpings Södra - Malmö FF 1 - 2
2017-07-01 16:00Malmö FF - Athletic Eskilstuna 3 - 2
2017-07-08 18:00BK Häcken - Malmö FF 0 - 1
2017-07-15 16:00Malmö FF - Sirius 3 - 3
2017-07-22 16:00Malmö FF - Jönköpings Södra 2 - 0
2017-07-29 18:00GIF Sundsvall - Malmö FF 0 - 1
2017-08-07 19:00Djurgården - Malmö FF 0 - 1
2017-08-11 19:00Malmö FF - Kalmar FF 6 - 0
2017-08-19 16:00Athletic Eskilstuna - Malmö FF 3 - 1
2017-08-27 17:30Malmö FF - IFK Göteborg 2 - 2
2017-09-10 15:00Örebro - Malmö FF 2 - 1
2017-09-17 17:30Malmö FF - Hammarby 4 - 0
2017-09-20 19:00Östersunds FK - Malmö FF 2 - 2
2017-09-25 19:00Malmö FF - Elfsborg 6 - 0
2017-10-01 15:00Malmö FF - Halmstads BK 2 - 0
2017-10-16 19:00IFK Norrköping - Malmö FF 1 - 3
2017-10-23 19:00Malmö FF - AIK
2017-10-29 15:00Sirius - Malmö FF
2017-11-05 15:00Malmö FF - BK Häcken