IFK Norrköping

Här hittar du information om allsvenska IFK Norrköpings fotbollslag.

Matcher och odds

TidSöndag 2017-10-22Event1X2
15:00GIF Sundsvall - IFK NorrköpingAllsvenskan4.503.752.45
Måndag 2017-10-30Event
19:00IFK Norrköping - ÖrebroAllsvenskan1.614.006.20
Söndag 2017-11-05Event
15:00Elfsborg - IFK NorrköpingAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF13102138-13321484220-122827186358-253360
2.AIK1465319-11231383224-92727148543-202350
3.Djurgården1382327-13261464424-162227146751-292248
4.BK Häcken1473424-15241356213-112127129637-261145
5.Östersunds FK1476120-11271344523-2016271110643-311243
6.IFK Norrköping1472519-15231362519-2020271341038-35343
7.IFK Göteborg1348123-14201452718-201727910841-34737
8.Sirius1453620-23181353520-2018271061140-43-336
9.Örebro1372421-22231434716-2713271061137-49-1236
10.Elfsborg1473427-18241325619-321127981046-50-435
11.Hammarby1356222-15211434712-211327810934-36-234
12.Kalmar FF1472519-15231323811-28927951330-43-1332
13.GIF Sundsvall1334611-21131435612-191427691223-40-1727
14.Jönköpings Södra1344517-18161416712-289275101229-46-1725
15.Athletic Eskilstuna1335514-171414121110-31527471624-48-2419
16.Halmstads BK1434715-2113130499-22427381624-43-1917

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-09 15:00Östersunds FK - IFK Norrköping 1 - 0
2017-04-17 17:30IFK Norrköping - Sirius 0 - 2
2017-04-23 15:00BK Häcken - IFK Norrköping 1 - 2
2017-04-27 19:00IFK Norrköping - Jönköpings Södra 3 - 0
2017-05-01 17:30Djurgården - IFK Norrköping 3 - 3
2017-05-08 19:00IFK Norrköping - GIF Sundsvall 0 - 0
2017-05-12 19:00Athletic Eskilstuna - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-16 19:00IFK Norrköping - Kalmar FF 2 - 0
2017-05-21 17:30Malmö FF - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-27 18:00IFK Norrköping - Halmstads BK 3 - 2
2017-06-01 19:00IFK Norrköping - AIK 0 - 0
2017-06-04 17:30IFK Norrköping - IFK Göteborg 2 - 0
2017-07-02 17:30Örebro - IFK Norrköping 4 - 2
2017-07-09 15:00IFK Norrköping - Elfsborg 1 - 3
2017-07-16 17:30AIK - IFK Norrköping 1 - 0
2017-07-30 15:00IFK Göteborg - IFK Norrköping 4 - 1
2017-08-07 19:00IFK Norrköping - Athletic Eskilstuna 1 - 0
2017-08-13 17:30IFK Norrköping - Djurgården 0 - 1
2017-08-20 17:30Sirius - IFK Norrköping 0 - 1
2017-08-27 15:00IFK Norrköping - Östersunds FK 0 - 2
2017-09-10 17:30Jönköpings Södra - IFK Norrköping 1 - 2
2017-09-15 19:00Kalmar FF - IFK Norrköping 1 - 1
2017-09-19 19:00IFK Norrköping - BK Häcken 4 - 1
2017-09-23 14:00Halmstads BK - IFK Norrköping 2 - 1
2017-10-01 17:30Hammarby - IFK Norrköping 0 - 2
2017-10-16 19:00IFK Norrköping - Malmö FF 1 - 3
2017-10-22 15:00GIF Sundsvall - IFK Norrköping
2017-10-30 19:00IFK Norrköping - Örebro
2017-11-05 15:00Elfsborg - IFK Norrköping