IFK Norrköping

Här hittar du information om allsvenska IFK Norrköpings fotbollslag.

Matcher och odds

TidTorsdag 2017-06-29Event1X2
20:00IFK Norrköping - FC PrishtinaEuropa League - kval1.228.0016.00
Söndag 2017-07-02Event
17:30Örebro - IFK NorrköpingAllsvenskan3.153.602.30
Torsdag 2017-07-06Event
20:45FC Prishtina - IFK NorrköpingEuropa League - kval
Söndag 2017-07-09Event
15:00IFK Norrköping - ElfsborgAllsvenskan1.913.854.10
Söndag 2017-07-16Event
17:30AIK - IFK NorrköpingAllsvenskan2.4011.0081.00
Söndag 2017-07-30Event
15:00IFK Göteborg - IFK NorrköpingAllsvenskan101.0012.003.75
Måndag 2017-08-07Event
19:00IFK Norrköping - Athletic EskilstunaAllsvenskan
Söndag 2017-08-13Event
17:30IFK Norrköping - DjurgårdenAllsvenskan2.203.702.60
Söndag 2017-08-20Event
17:30Sirius - IFK NorrköpingAllsvenskan
Lördag 2017-08-26Event
18:00IFK Norrköping - Östersunds FKAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF540110-612743010-4151283120-101027
2.IFK Norrköping852112-51753119-7101383221-12927
3.Östersunds FK64209-414621310-1071263319-14521
4.AIK62223-3864118-4131263311-7421
5.Sirius632111-61162227-581254318-11719
6.Djurgården631211-71062229-781253420-14618
7.Hammarby624011-51062228-881246219-13618
8.Elfsborg741216-91351228-1051253424-19518
9.BK Häcken62229-6862313-391245312-9317
10.Örebro63126-91061234-851243510-17-715
11.IFK Göteborg51407-4762137-871135314-12214
12.Jönköpings Södra52217-6871337-1261235414-18-414
13.GIF Sundsvall51225-8571333-86122558-16-811
14.Kalmar FF72147-10750142-111122289-21-128
15.Halmstads BK61142-7460246-112121388-18-106
16.Athletic Eskilstuna60335-10360154-151120489-25-164

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-02 17:30IFK Norrköping - Hammarby 2 - 1
2017-04-09 15:00Östersunds FK - IFK Norrköping 1 - 0
2017-04-17 17:30IFK Norrköping - Sirius 0 - 2
2017-04-23 15:00BK Häcken - IFK Norrköping 1 - 2
2017-04-27 19:00IFK Norrköping - Jönköpings Södra 3 - 0
2017-05-01 17:30Djurgården - IFK Norrköping 3 - 3
2017-05-08 19:00IFK Norrköping - GIF Sundsvall 0 - 0
2017-05-12 19:00Athletic Eskilstuna - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-16 19:00IFK Norrköping - Kalmar FF 2 - 0
2017-05-21 17:30Malmö FF - IFK Norrköping 1 - 2
2017-05-27 18:00IFK Norrköping - Halmstads BK 3 - 2
2017-06-01 19:00IFK Norrköping - AIK 0 - 0
2017-06-04 17:30IFK Norrköping - IFK Göteborg 2 - 0
2017-07-02 17:30Örebro - IFK Norrköping
2017-07-09 15:00IFK Norrköping - Elfsborg
2017-07-16 17:30AIK - IFK Norrköping
2017-07-30 15:00IFK Göteborg - IFK Norrköping
2017-08-07 19:00IFK Norrköping - Athletic Eskilstuna
2017-08-13 17:30IFK Norrköping - Djurgården
2017-08-20 17:30Sirius - IFK Norrköping
2017-08-26 18:00IFK Norrköping - Östersunds FK
2017-09-10 17:30Jönköpings Södra - IFK Norrköping
2017-09-15 19:00Kalmar FF - IFK Norrköping
2017-09-19 19:00IFK Norrköping - BK Häcken
2017-09-23 14:00Halmstads BK - IFK Norrköping
2017-10-01 17:30Hammarby - IFK Norrköping
2017-10-16 19:00IFK Norrköping - Malmö FF
2017-10-22 00:00GIF Sundsvall - IFK Norrköping
2017-10-29 00:00IFK Norrköping - Örebro
2017-11-05 15:00Elfsborg - IFK Norrköping