Östersunds FK

Här hittar du information om allsvenska Östersunds FKs fotbollslag.

Matcher och odds

TidSöndag 2017-07-02Event1X2
17:30AIK - Östersunds FKAllsvenskan2.353.453.40
Söndag 2017-07-09Event
17:30Östersunds FK - Jönköpings SödraAllsvenskan1.504.505.60
Söndag 2017-07-16Event
17:30Östersunds FK - DjurgårdenAllsvenskan
Söndag 2017-07-23Event
15:00Djurgården - Östersunds FKAllsvenskan
Söndag 2017-07-30Event
15:00Östersunds FK - Halmstads BKAllsvenskan
Söndag 2017-08-06Event
15:00GIF Sundsvall - Östersunds FKAllsvenskan3.203.602.01
Söndag 2017-08-13Event
15:00Hammarby - Östersunds FKAllsvenskan250.00200.002.80
Söndag 2017-08-20Event
15:00Östersunds FK - AIKAllsvenskan7.806.501.17
Lördag 2017-08-26Event
18:00IFK Norrköping - Östersunds FKAllsvenskan
Lördag 2017-09-09Event
16:00Östersunds FK - Athletic EskilstunaAllsvenskan

Tabell

Allsvenskan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Malmö FF540110-612743010-4151283120-101027
2.IFK Norrköping852112-51753119-7101383221-12927
3.Östersunds FK64209-414621310-1071263319-14521
4.AIK62223-3864118-4131263311-7421
5.Sirius632111-61162227-581254318-11719
6.Djurgården631211-71062229-781253420-14618
7.Hammarby624011-51062228-881246219-13618
8.Elfsborg741216-91351228-1051253424-19518
9.BK Häcken62229-6862313-391245312-9317
10.Örebro63126-91061234-851243510-17-715
11.IFK Göteborg51407-4762137-871135314-12214
12.Jönköpings Södra52217-6871337-1261235414-18-414
13.GIF Sundsvall51225-8571333-86122558-16-811
14.Kalmar FF72147-10750142-111122289-21-128
15.Halmstads BK61142-7460246-112121388-18-106
16.Athletic Eskilstuna60335-10360154-151120489-25-164

Spelschema

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-04-01 16:00Halmstads BK - Östersunds FK 1 - 0
2017-04-09 15:00Östersunds FK - IFK Norrköping 1 - 0
2017-04-16 15:00Örebro - Östersunds FK 2 - 1
2017-04-23 17:30Östersunds FK - IFK Göteborg 1 - 1
2017-04-26 19:00Athletic Eskilstuna - Östersunds FK 1 - 3
2017-05-02 18:30Elfsborg - Östersunds FK 4 - 4
2017-05-07 15:00Östersunds FK - Hammarby 2 - 1
2017-05-14 17:30Malmö FF - Östersunds FK 2 - 1
2017-05-17 19:00Östersunds FK - Sirius 0 - 0
2017-05-20 16:00Östersunds FK - Kalmar FF 2 - 1
2017-05-29 19:00BK Häcken - Östersunds FK 0 - 1
2017-06-03 16:00Östersunds FK - GIF Sundsvall 3 - 1
2017-07-02 17:30AIK - Östersunds FK
2017-07-09 17:30Östersunds FK - Jönköpings Södra
2017-07-16 17:30Östersunds FK - Djurgården
2017-07-23 15:00Djurgården - Östersunds FK
2017-07-30 15:00Östersunds FK - Halmstads BK
2017-08-06 15:00GIF Sundsvall - Östersunds FK
2017-08-13 15:00Hammarby - Östersunds FK
2017-08-20 15:00Östersunds FK - AIK
2017-08-26 18:00IFK Norrköping - Östersunds FK
2017-09-09 16:00Östersunds FK - Athletic Eskilstuna
2017-09-17 15:00Sirius - Östersunds FK
2017-09-20 19:00Östersunds FK - Malmö FF
2017-09-24 15:00Kalmar FF - Östersunds FK
2017-10-01 15:00Östersunds FK - BK Häcken
2017-10-14 16:00Östersunds FK - Örebro
2017-10-22 00:00IFK Göteborg - Östersunds FK
2017-10-29 00:00Östersunds FK - Elfsborg
2017-11-05 15:00Jönköpings Södra - Östersunds FK