Superettans tabell

Matcher och odds

TidLördag 2017-07-22Event1X2
16:00Åtvidabergs FF - BrommapojkarnaSuperettan3.753.752.05
16:00Degerfors IF - Trelleborgs FFSuperettan2.603.452.85
16:00Norrby IF - Falkenbergs FFSuperettan3.103.602.40
16:00Varbergs BoIS FC - Gefle IFSuperettan2.053.753.90
18:00Helsingborgs IF - ÖrgryteSuperettan1.923.954.25
Söndag 2017-07-23Event
15:00IK Frej - Dalkurd FFSuperettan4.203.801.91
17:00Syrianska - IFK VärnamoSuperettan2.203.603.50
Måndag 2017-07-24Event
19:00GAIS - ÖsterSuperettan2.103.653.65
Lördag 2017-07-29Event
16:00Gefle IF - GAISSuperettan2.103.353.10
16:00Syrianska - Helsingborgs IFSuperettan2.953.302.20

Tabell

Superettan - 2017
TabellHemmaBortaTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMP MaVOFGM-IMMSP
1.Brommapojkarna770019-421741213-71314111232-112134
2.Dalkurd FF862021-22063037-891492328-101829
3.Helsingborgs IF742113-101472419-12101466222-22024
4.Öster731313-1110732210-11111463523-22121
5.Degerfors IF640210-51282337-1391463517-18-121
6.Örgryte852111-61761144-1841463515-24-921
7.Trelleborgs FF742118-71471336-761455424-141020
8.Falkenbergs FF732210-811723214-1391455424-21320
9.IFK Värnamo823310-99630310-1091453620-19118
10.Åtvidabergs FF61327-8684048-13121453615-21-618
11.GAIS63124-31082248-1581453612-18-618
12.Varbergs BoIS FC742121-101470345-1331445526-23317
13.Syrianska741215-101370256-1321443721-23-215
14.Norrby IF733113-81271066-1731443719-25-615
15.IK Frej71337-9671158-1741424815-26-1110
16.Gefle IF71067-17371246-12514221013-29-168

Kommande matcher

Allsvenskan, herrar: Kommande Matcher
TidMatch
2017-07-22 16:00Åtvidabergs FF - Brommapojkarna
2017-07-22 16:00Varbergs BoIS FC - Gefle IF
2017-07-22 16:00Norrby IF - Falkenbergs FF
2017-07-22 16:00Degerfors IF - Trelleborgs FF
2017-07-22 18:00Helsingborgs IF - Örgryte
2017-07-23 15:00IK Frej - Dalkurd FF
2017-07-23 17:00Syrianska - IFK Värnamo
2017-07-24 19:00GAIS - Öster

Nuvarande omgång

Allsvenskan, herrar: Nuvarande omgång
TidMatch
2017-07-22 16:00Åtvidabergs FF - Brommapojkarna
2017-07-22 16:00Varbergs BoIS FC - Gefle IF
2017-07-22 16:00Norrby IF - Falkenbergs FF
2017-07-22 16:00Degerfors IF - Trelleborgs FF
2017-07-22 18:00Helsingborgs IF - Örgryte
2017-07-23 15:00IK Frej - Dalkurd FF
2017-07-23 17:00Syrianska - IFK Värnamo
2017-07-24 19:00GAIS - Öster

Senaste resultaten

Allsvenskan, herrar: Senaste resultat
TidMatchResultat
2017-06-22 19:00Örgryte - Degerfors IF 1 - 2
2017-06-25 15:00Gefle IF - Åtvidabergs FF 0 - 1
2017-06-25 17:00IK Frej - GAIS 0 - 1
2017-06-25 17:00Falkenbergs FF - Syrianska 3 - 1
2017-06-25 17:00Öster - Varbergs BoIS FC 5 - 2
2017-06-26 19:00IFK Värnamo - Helsingborgs IF 1 - 1
2017-06-26 19:00Dalkurd FF - Norrby IF 4 - 1
2017-06-26 19:00Trelleborgs FF - Brommapojkarna 3 - 1